Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-11-14; 15:19:55 | Kultura
W cyklu "Wokół Teatru" spotkanie z "Walizką"
Teatr Powszechny zaprasza na kolejny inspirujący wieczór z dramatem współczesnym. Będzie to już trzecie spotkanie i kolejne wielkie wyzwanie dla aktorów amatorów, którzy podjęli się tego niezwykle trudnego, ale zarazem bardzo ciekawego i przyjemnego zadania.

Tym razem zaprezentowany zostanie tekst Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk „Walizka”. To dramat o poszukiwaniu tożsamości. Główny bohater, Fransua, żyje odcięty od bolesnych wspomnień do czasu, gdy znajduje w Muzeum Zagłady walizkę swojego ojca. Świadomość tego, że jest synem Żyda zamordowanego w Auschwitz sprawia, że Fransua rozpoczyna podróż w głąb samego siebie. Co dzieje się z człowiekiem, gdy ten decyduje się skonfrontować z prawdą? Czy rozdrapanie zabliźnionych ran pozwala na wyzwolenie się z traumy? W jakim stopniu świadomość przeszłości wpływa na naszą teraźniejszość?

Sztuka zainspirowana prawdziwą historią Francuza, który na wystawie w Muzeum w Paryżu rozpoznał walizkę swego ojca - eksponat z Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Po spotkaniu odbędzie się rozmowa z udziałem publiczności, reżysera i aktorów na temat przeczytanego tekstu.

Wstęp bezpłatny!

Spotkanie odbędzie się 18 listopada o godz. 18.00 na Scenie Kotłownia.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Miasta Radom.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft