Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-11-18; 13:29:22 | Kultura
Łaźnia wypełniła się patriotycznymi tekstami
W Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii "Łaźnia" odbyła się 2. edycja wieczoru poezji patriotycznej z okazji 101. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, w którym udział wzięli przedstawiciele różnych środowisk działających w Radomiu.

Tytuł spotkania to "Naszej Niepodległej...". Można było wysłuchać wierszy znanych i mniej znanych polskich poetów, a także pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów i absolwentów V LO: Wiktorii Witkowskiej, Magdaleny Kapciak i Stanisława Chrzanowskiego. Na fortepianie grał wyjątkowy gość - Robert Grudzień.

Obecni usłyszeli piękne wykonania utworów: "11 listopada", "Miasto44", "Katyńskie Łzy" oraz wspólnie zaśpiewali "Rotę".

Podczas wieczoru można było usłyszeć interpretację wierszy, które wybrali sami czytający. Utwory przepełnione były patriotyzmem i miłością do Ojczyzny.

Wśród zaproszonych gości pojawili się przedstawiciele wielu środowisk, osoby działające na rzecz Radomia i dla dobra jego mieszkańców. W tym roku pojawili się reprezentanci: młodzieży, służby zdrowia, policji, aktorów, harcerzy, nauczycieli, radnych, służby więziennej, przedsiębiorców, spółdzielców, działaczy społecznych i kulturalnych. Na zaproszenie odpowiedzieli: Beata Drozdowska, Wioletta Alicja Kotkowska z wnuczką Hanią, Henryk Dudek, Bartosz Zylik z córką Krysią, Magdalena Lasota, Barbara Łopyta, Monika Maja Borysewicz, Katarzyna Kucharska, Katarzyna Wiśniewska, Grzegorz Nyc, Elżbieta Zawodnik, Dominika Sobień, Robert Grudzień, Andrzej Mędrzycki, Włodzimierz Mancewicz, Izabella Mosańska.

Spotkanie zorganizowały i nad całością czuwały radomianki: Agnieszka Gierwatowska oraz Zofia Falkiewicz, która także przeczytała jeden ze swoich wierszy.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft