Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-11-21; 10:30:23 | Radomski
Nowi radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego
Podczas ostatniej sesji sejmiku województwa mazowieckiego odbyło się uroczyste zaprzysiężenie nowych radnych. To efekt tegorocznych wyborów parlamentarnych. Nasz region reprezentować będą Anna Wolszczak (PiS) i Jan Rejczak (PiS).

W jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu startowało w sumie 20 mazowieckich radnych. Sześciu spośród nich udało się zdobyć mandat poselski. Z naszego regionu mandaty zdobyli Radosław Fogiel (PiS, 26707 głosów) i Agnieszka Górska (PiS, 9134 głosy, na zdjęciu). Ich miejsce w sejmiku województwa mazowieckiego zajęli nowi radni, którzy podczas zeszłorocznych wyborów samorządowych otrzymali kolejno najwięcej głosów.

W Sejmiku Województwa Mazowieckiego zasiada obecnie 51 radnych. W VI kadencji tworzy go 24 radnych z PiS, 18 radnych z KO (PO i Nowoczesna), 8 radnych z PSL oraz jeden radny z Bezpartyjnych Samorządowców - przypomina Marta Milewska, Rzeczniczka Prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft