Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-11-22; 14:02:35 | Radom
Radomscy nauczyciele na spotkaniu w MEN
W Ministerstwie Edukacji Narodowej gościli nauczyciele PSP 32 w Radomiu z grupą nauczycieli z Turcji, Grecji, Finlandii i Włoch realizujących projekt „Promoting literacy skills by stories of EU” w ramach programu ERASMUS+.

Wizyta była okazją do przedstawienia informacji na temat realizowanych działań na rzecz dalszego rozwoju polskiej edukacji. W imieniu Ministra Edukacji Narodowej z nauczycielami spotkał się dyrektor generalny MEN Sławomir Adamiec.

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu. Jego głównym celem jest wspieranie rozwoju mobilności młodych Europejczyków, zarówno tych, którzy się uczą, szkolą bądź realizują wolontariat. Program umożliwia także realizację projektów współpracy pomiędzy szkołami i instytucjami edukacyjnymi z różnych państw członkowskich. Projekty programu Erasmus+ to dobry przykład na to, jak angażować młodych ludzi, rodziców i nauczycieli we wspólne działania. Rozwiązania stosowane w programie pokazują także, jak w ramach działań realizowanych w szkołach możliwe jest stosowanie różnych metod edukacji formalnej i pozaformalnej, łączenie ze sobą przedmiotów nauczania i dziedzin nauki.

Udział w projektach programu ma duży wpływ na uczniów, nie tylko dzięki zdobywaniu nowej wiedzy oraz poszerzaniu zakresu kompetencji, ale przede wszystkim przez kształtowanie postaw mobilności, a także otwartości na innych ludzi - informuje strona ministerstwa.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft