Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-11-22; 14:11:13 | Radom
MPK kupi kolejne elektryczne autobusy
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu otrzyma unijne dofinansowanie do zakupu kolejnych dziewięciu autobusów o napędzie elektrycznym. Spółka otrzyma na ten cel ponad 19 milionów złotych.

Na liście rankingowej opublikowanej przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych projekt MPK znalazł się wśród zakwalifikowanych do realizacji. - To kolejny zakup, który wpisuje się w naszą strategię modernizacji komunikacji publicznej. Stawiamy na rozwój niskoemisyjnego transportu. Już jesteśmy w trakcie realizacji projektu multimodalnego, w ramach którego pozyskamy 10 elektrycznych autobusów. Wyjadą one na ulice Radomia już w połowie przyszłego roku. Kolejnych dziewięć pojawi się w 2021 roku – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Oprócz nowych autobusów Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji kupi także 5 mobilnych dwuwyjściowych stacji ładowania, które zostaną umieszczone na terenie zajezdni oraz jedną stację szybkiego ładowania, która będzie zlokalizowana na pętli autobusowej przy ul. Królowej Jadwigi. Planowany jest też zakup nowego pojazdu technicznego o napędzie konwencjonalnym wyposażonego w mobilną stację ładowania autobusów.

Zakupione w ramach projektu elektrobusy zastąpią najstarsze autobusy spalinowe z rocznika 2002. Będą wykorzystywane do obsługi linii nr 3, która zostanie całkowicie zelektryfikowana.

Podpisanie umowy w sprawie dofinansowania projektu nastąpi w ciągu najbliższych 2 miesięcy. Przetargi na poszczególne elementy projektu MPK zamierza ogłosić w I kw. 2020 r. Dostawa autobusów planowana jest na IV kw. 2021 r - informuje radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft