Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-11-24; 13:00:43 | Kultura
Ziemowit Szczerek i Anna Spólna z nagrodą literacką
Ziemowit Szczerek za książkę „Siwy dym, albo pięć cywilizowanych plemion”, a w kategorii naukowej - Anna Spólna (na zdjęciu), autorka „Dialogów z Mickiewiczem” otrzymali Nagrodę Literacką Miasta Radomia.

Nagroda przyznawana jest raz na dwa lata za wydawnictwa związane z miastem lub regionem radomskim poprzez tematykę lub osobę autora.

– To bardzo ważne wydarzenie dla naszego miasta, dla naszej kultury, dla naszych mieszkańców, bo po raz kolejny udowadniamy, że Radom jest miastem z fantastyczną historią, dobrą do popularyzacji. Udowadniamy też, że Radom jest dobrym miejscem do tworzenia wielkich dzieł – mówił wręczając nagrody prezydent Radosław Witkowski. Przypomniał jednocześnie, że wielu laureatów radomskich nagród literackich osiąga dalsze sukcesy. – To udowadnia, że Radom jest świetnym miejscem do tworzenia i rozpoczynania wielkich karier - podkreślił prezydent.

W tym roku kapituła nagrody nominowała do niej pięć pozycji. Poza nagrodzonymi książkami były to: „Chłopak z Katynia” Jerzego Wlazło, „Fragmenty dziennika SI” Łukasza Zawady oraz „By żyć w Polsce” Katarzyny Madejskiej.

Nagrodę specjalną, przyznaną za całokształt twórczości ze szczególnym uwzględnieniem ostatniej książki poświęconej dziejom Radomia w okresie II wojny światowej, otrzymał historyk Sebastian Piątkowski.

Gala wręczenia Nagrody Literackiej Miasta Radomia odbyła się w sali koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej podczas dorocznych Targów Wydawnictw Regionalnych.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft