Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-11-28; 13:20:57 | Radom
Świąteczna iluminacja Radomia rozbłyśnie 8 grudnia
Tysiącami kolorowych światełek rozbłyśnie 8 grudnia świąteczna iluminacja centrum miasta. Jej uroczyste odpalenie odbędzie się na radomskim deptaku.

- Zapraszamy tego dnia na plac Corazziego. Będą m.in. niespodzianki dla najmłodszych, a w roli Mikołajów wystąpią zawodniczy i zawodniczki radomskich drużyn. Na pewno jak co roku będzie ciepło, świątecznie i radośnie – mówi dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński.

Spotkanie na deptaku rozpocznie się w przyszłą niedzielę, 8 grudnia, o godz. 16:30, natomiast dekoracje świąteczne rozbłysną o godz. 17.00. W tym roku w organizację wydarzenia włączyły się drużyny siatkarzy Cerrad Enei Czarnych Radom, siatkarek E.Leclerc Radomki Radom oraz szczypiornistki Akademii Piłki Ręcznej Radom.

Przy okazji uroczystego odpalenia iluminacji o godz. 16.30 z Placu Konstytucji 3 Maja na plac Corazziego przejdzie II Świąteczna Parada Światła. W Paradzie wystąpią dwie orkiestry: Małe Grandioso oraz Orkiestra Grandioso Radom.

W okresie świątecznym ulicę Żeromskiego ozdobi m.in. tunel świetlny oraz ustawione na placu przed Urzędem Miejskim świetlne figury: miś z prezentami, Mikołaj na motocyklu, wielka bombka oraz napis I LOVE RADOM.

Świąteczna dekoracja to także Mikołaj w saniach przed dworcem PKP oraz kilka kilometrów świetlnych girland zawieszonych m.in. na ul. Żeromskiego, Malczewskiego, Focha i w Rynku. Będą także ozdoby z węża świetlnego zamontowane na ul. Traugutta, Niedziałkowskiego i Kilińskiego oraz przewieszki nad ulicami. Miasto ozdobią też udekorowane żywe i sztuczne choinki.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft