Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-12-01; 12:13:00 | Radom
Rozstrzygnięto Konkurs Kompozytorski "Arboretum"
Michał Ziółkowski został laureatem IV Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego Krzysztofa Pendereckiego „Arboretum”. Finałowa gala odbyła się w Zespole Szkół Muzycznych, gdzie zabrzmiało sześć utworów zakwalifikowanych do finału spośród ponad stu kompozycji zgłoszonych przez autorów z całego świata.

Tradycyjnie laureatów wybrał sam Krzysztof Penderecki, który tym razem, ze względów zdrowotnych nie wziął jednak udziału w finałowym koncercie. Wiceprezydent Radomia Karol Semik przypomniał natomiast wypowiedź Krzysztofa Pendereckiego z poprzedniego finału, kiedy to kompozytor powiedział, że Radom sprawdza się jako organizator Arboretum. - To były bardzo miłe słowa, ale i zobowiązujące. Traktujemy je jako wyróżnienie, i właśnie zobowiązanie. Zobowiązanie do stałego rozwoju radomskiej kultury, zwłaszcza muzycznej i teatralnej. A o tym, że w mieście Mikołaja z Radomia warto się rozwijać, nie mam najmniejszych wątpliwości - mówił wiceprezydent Semik.

Zwycięzca konkursu Michał Ziółkowski został nagrodzony za utwór Musique Atavique. W nagrodę otrzymał 30 tys. złotych. Drugie miejsce zajął Wojciech Chałupka za utwór "Reminiscences from the Other World", który otrzymał także nagrodę publiczności. Trzecie miejsce zajął natomiast Tomàs Peire Serrate za "Collapse".

Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski Krzysztofa Pendereckiego Arboretum to projekt realizowany we współpracy Radomskiej Orkiestry Kameralnej i profesora Krzysztofa Pendereckiego - przypomina radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft