Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-12-21; 08:11:01 | Radom
Nowe wyposażenie Straży Miejskiej
O dwa nowe radiowozy wzbogaciła się radomska Straż Miejska. To toyoty z napędem hybrydowym i niezbędnym wyposażeniem. Kilka tygodni temu Straż Miejska zakupiła też drona wyposażonego w czujniki, które analizując skład dymu wydobywającego się z kominów, umożliwią wykrywanie przypadków spalania w piecach odpadów.

– To dalszy ciąg realizacji programu modernizacji Straży Miejskiej. W zeszłym roku wymieniliśmy stary system łączności na urządzenia cyfrowe. Wprowadziliśmy też zmiany organizacyjne, które sprawiły, że na ulicach jest więcej patroli. Dziś natomiast przekazujemy dwa nowe radiowozy z niskoemisyjnym napędem, które na pewno poprawią komfort i jakość pracy strażników. W najbliższych dniach strażnicy, po otrzymaniu z Urzędu Lotnictwa Cywilnego stosownych certyfikatów, będą też mogli przy użyciu drona rozpocząć kontrolowanie jakości powietrza – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Nowe, hybrydowe samochody kosztowały 200 tysięcy złotych. Zastąpią dwa najstarsze radiowozy użytkowane dotychczas przez Straż Miejską. Dron wraz ze wszystkimi czujnikami kosztował natomiast ok. 100 tys. zł - informuje radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft