Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-12-27; 19:28:35 | Radom
Drogowe inwestycje z dofinansowaniem
Dwie miejskie inwestycje zostaną dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych. Prezydent Radosław Witkowski podpisał w Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie umowy w tej sprawie.

Prawie 600 tys. zł w tym roku i 1,6 mln zł w 2021 roku miasto otrzyma na budowę układu drogowego na Wólce Klwateckiej. Z kolei kwota 700 tysięcy złotych została przyznana na przebudowę ulicy Małęczyńskiej. – To bardzo dobra wiadomość, którą otrzymaliśmy tuż przed świętami. Przypomnę, że początkowo nasze projekty znajdowały się na liście rezerwowej. Mimo to obie inwestycje rozpoczęliśmy, oczywiście nie rezygnując ze starań o dofinansowanie. Dziś wspólnie możemy się cieszyć z sukcesu – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Inwestycja w strefie przemysłowej na Wólce Klwateckiej obejmuje budowę ponad 2 kilometrów dróg i chodników oraz wykonanie oświetlenia. Prace wykonuje firma Budromex, której oferta w przetargu opiewała na prawie 5,5 miliona złotych. Termin zakończenia inwestycji to koniec września 2021 roku.

Z kolei przebudowa prawie 600 metrów ulicy Małęczyńskiej obejmuje wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego, chodników z kostki wibroprasowanej, wykonanie kanalizacji deszczowej i oświetlania ulicznego. Wykonawcą prac jest firma Interbud. Prace pochłoną 1,9 mln złotych.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft