Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-01-01; 18:16:11 | Radom
Będzie ścieżka rowerowa na Szydłowieckiej
Wzdłuż całej ulicy Szydłowieckiej powstanie ścieżka rowerowa. Zostanie wybudowana w ramach kompleksowej przebudowy, na którą jest już rozstrzygnięty przetarg.

- Pierwotny projekt, opracowany w 2010 roku, nie zakładał budowy ścieżki rowerowej z uwagi na zbyt wąski pas drogowy. Jednak ostatnio ukazało się rozporządzenie ministra transportu, które zmieniło warunki techniczne jakim powinny odpowiadać drogi publiczne. Dlatego zobowiązałem Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji do wykorzystania tych możliwości, by stworzyć udogodnienie dla rowerzystów - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Szczegółowe rozwiązania techniczne będą opracowywane i wdrażane już na etapie realizacji prac. Przetarg na przebudowę ulicy Szydłowieckiej wygrała firma Strabag , której oferta opiewała na ponad 7,9 mln zł. Prace powinny się rozpocząć w ciągu kilku najbliższych tygodni i zakończyć w połowie 2021 roku. Oprócz wymiany nawierzchni ulicy, planowana jest też budowa chodników, zatok przystankowych, zjazdów do posesji i zatoki postojowej w okolicach Muzeum Wsi Radomskiej. Powstanie też odwodnienie i nowego oświetlenie ulicy.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft