Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-01-08; 13:56:46 | Radom
Rok 2019 statystycznie: mniej urodzeń, ślubów i zgonów
W 2019 roku Urząd Stanu Cywilnego zarejestrował 3362 urodzenia, czyli o 190 mniej niż w roku poprzednim. 51% wszystkich urodzeń stanowią chłopcy.

Najpopularniejsze imiona nadawane dziewczynkom to Julia, Zuzanna, Zofia, Hanna, Maja, Maria. Natomiast wśród chłopców królowały takie imiona jak Antoni, Aleksander, Jan, Adam, Franciszek, Szymon, Marcel. W ubiegłym roku nie brakowało również imion rzadziej spotykanych jak Noemi, Bianka, Jowita, Erika, Marita, Stanisława, Gaja, Angela, Malina, Malika, Mariella, Ariana, Oriana, Vanessa, Irena, Modesta, Lara, Izajasz, Dorian, Ivo, Miron, Radosław, Erwin, Janusz, Leonard, Ion, Henryk, Maurycy, Teodor, Feliks, Anatol, Samuel, Edward.

W 2019 roku Urząd Stanu Cywilnego zarejestrował 3329 zgonów, czyli o 32 mniej niż w roku poprzednim.

Obecnie w Radomiu mieszka 12 osób w wieku stu i więcej lat. Najstarsi mieszkańcy naszego miasta to kobieta i mężczyzna z 1912 roku.

Urząd Stanu Cywilnego zarejestrował nieznaczny, ale jednak spadek liczby zawieranych małżeństw. W 2019 ślub wzięło 1110 par, czyli o 16 mniej niż w roku poprzednim. 19 par zdecydowało się na zawarcie małżeństwa poza salą urzędu. Radomianki oraz radomianie chętnie decydują się też na ślub z obcokrajowcami. W ubiegłym roku w Radomiu małżeństwa z cudzoziemcami zawarły 23 osoby. Byli to m.in. obywatele Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Ukrainy czy USA.

W 2019 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego jubileusze długoletniego pożycia małżeńskiego świętowało 109 par. Osoby z najdłuższym stażem obchodziły 65. rocznicę ślubu.

W ubiegłym roku do Urzędu Stanu Cywilnego wpłynęło 470 wyroków o rozwodzie i 11 orzeczeń o separacji.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft