Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-01-14; 09:28:42 | Radom
Co dalej z budżetem Radomia?
Uchwalenie budżetu, w tym planu wydatków na dotacje jest niezbędne do popisania umów – taką informację otrzymali przedstawiciele radomskich organizacji pozarządowych i klubów sportowych podczas spotkania w Urzędzie Miejskim.Dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński przypomniał, że jeśli do 31 stycznia Rada Miejska nie uchwali budżetu miasta, wówczas plan wydatków ustali Regionalna Izba Obrachunkowa. Co ważne, taki plan finansowy obejmuje wyłącznie wydatki obligatoryjne. - Podstawą prawną do zawierania umów z organizacjami pozarządowymi jest natomiast przyjęty przez Radę Miejską plan wydatków na dotacje, który jest częścią uchwały budżetowej – wyjaśnił dyrektor Wydziału Budżetu Urzędu Miejskiego Tadeusz Murawski.

Dyrektor Mateusz Tyczyński wyraził jednocześnie nadzieję, że ostatecznie Rada Miejska uchwali budżet miasta i nie dojdzie do konieczności ustalenia go przez RIO. – Trwają rozmowy i co do zasady, że budżet należy przyjąć, jest duże zrozumienie po stronie przedstawicieli większości w Radzie Miejskiej. Nasze ostatnie spotkanie napawa optymizmem i mam nadzieję, że w najbliższych dniach otrzymamy albo zaproszenie na kolejne rozmowy, albo sygnał, że radni są gotowi przyjąć uchwałę budżetową – podkreślił podczas spotkania Mateusz Tyczyński.

Projekt tegorocznego budżetu zakłada przeznaczenie dla organizacji pozarządowych 12,7 mln zł, czyli 2,2 mln zł więcej, niż w zeszłym roku. Z kolei na stypendia sportowe miałaby zostać zarezerwowana kwota 6 mln zł - informuje radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft