Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-01-20; 09:12:44 | Radom
Prezydent gościł w Zwoleniu oraz w Zdziechowie
Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Zwolenia – Próbują nam dzisiaj na wszystkie sposoby odebrać nasze prawo do posiadania uczciwego, dobrego wymiaru sprawiedliwości, do jego naprawy. Nie pozwólmy na to, aby inni decydowali za nas. My Polacy mamy prawo sami decydować o sobie, o swoich prawach – po to walczyliśmy o demokrację – przekonywał Prezydent.

Prezydent RP podkreślał: - Nie będą nam tutaj w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy mieć w Polsce i jak mają być prowadzone polskie sprawy. Tak, tu jest Unia Europejska i bardzo się z tego cieszymy, że jest, ale przede wszystkim tu jest Polska – zakończył.

Wcześniej Prezydent odwiedził także Elżbietę i Wojciecha Pysiaków, którzy w Zdziechowie prowadzą rodzinne gospodarstwo rolne. Przed spotkaniami złożył również wieniec przy grobie Tadeusza Krawczyka ps. „Witold”, ze zgrupowania oddziału „Zagończyka”. „Witold” poległ w bitwie pod Zwoleniem z oddziałami Armii Czerwonej 15 czerwca 1946 roku.

fot. Krzysztof Sitkowski
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft