Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-01-24; 14:03:54 | Radom
Dron rusza do walki o czyste powietrze
Straż Miejska rozpoczyna kontrole stanu powietrza przy użyciu drona wyposażonego w specjalistyczną aparaturę. Urządzenie zostało zakupione, by pomóc w walce ze smogiem. Dron będzie pobierał próbki dymu wydobywającego się z komina, co umożliwi wykrycie przypadków spalania w piecach np. odpadów.

– Kontrole chcemy prowadzić codziennie. Będziemy m.in. szczegółowo sprawdzać mapy Airly, pokazujące, w których częściach miasta jest największe zanieczyszczenia powietrza. Tam gdzie nasze urządzenie wykaże przekroczenie norm, będziemy mogli wejść do danego mieszkania i skontrolować palenisko. Możliwe konsekwencje za spalanie niedozwolonych substancji to mandat w wysokości do 500 złotych lub skierowanie wniosku do sądu – mówi zastępca komendanta Straży Miejskiej w Radomiu Grzegorz Sambor.

Drona będą obsługiwali strażnicy, którzy przeszli odpowiednie szkolenia, zdali egzaminy i w ostatnich dniach otrzymali certyfikaty z Urzędu Lotnictwa Cywilnego. – Liczę na to, że kontrole prowadzone przy użyciu drona staną się bardzo ważnym elementem walki o czyste powietrze, bo mamy świadomość, że nie wszyscy stosują się do obowiązujących przepisów. Mam jednocześnie nadzieję, że rzadziej będzie on wykorzystywany do karania, a bardziej będzie uwrażliwiał mieszkańców i mobilizował do tego, by korzystać z paliw wyższej jakości – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Dron wraz z całym wyposażeniem kosztował ok. 100 tys. złotych.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft