Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-01-27; 11:16:11 | Kultura
Międzypokoleniowe śpiewanie w radomskim CAS
Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka w Centrum Aktywności Seniorów odbyło się międzypokoleniowe śpiewanie zatytułowane „Kochana Babciu, kochany Dziadku…”, na które zostali zaproszeni wszyscy radomscy seniorzy.

Organizatorami wydarzenia był Prezydent Miasta Radomia oraz społeczność VLO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. R. Traugutta w Radomiu. Pomysłodawczynią imprezy, która w Radomiu jest organizowana od kilku lat jest Agnieszka Gierwatowska, nauczyciel VLO. Uczniowie liceum oraz uczestniczki Młodzieżowego Domu Kultury razem ze starszą publicznością przypomnieli takie szlagiery jak „Jesienne róże”, „Siedem dziewcząt z Albatrosa”, „Cała sala śpiewa z nami”, „Ta ostatnia niedziela”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Oczy zielone” czy „Orkiestry dęte”. Wszystkich piosenek było około 25, a przy fortepianie, jak co roku zasiadł Rafał Balicki.

- Obecna na koncercie publiczność głośno śpiewała, gdyż dla ułatwienia słowa były wyświetlane na ekranie. Seniorzy także mogli wysłuchać występu młodych, utalentowanych wokalistek: Mai Więcaszek, Magdaleny Kapciak i Katarzyny Głogowskiej - opowiada pomysłodawczyni.

Koncert rozpoczął się hymnem seniora „Szła babeczka do laseczka”, a zakończył życzeniami od prezydenta i młodzieży oraz odśpiewaniem „Sto lat…”. Na koniec uczennice wręczyły wszystkim przybyłym seniorom przygotowane wcześniej laurki, które zostały zrobione na zajęciach plastycznych pod opieką Beaty Oracz, nauczyciela V LO.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft