Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-01-27; 15:49:39 | Radom
Zmiany na liniach miejskich 1, 22, 25 i 26
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że od dnia 1 lutego 2020 roku (sobota) będą wprowadzone zmiany w obsłudze linii 1, 22 i 25 przez poszczególnych operatorów komunikacji miejskiej. W tym samym terminie ulegną również korektom rozkłady linii 1, 25 i 26.

W związku z zaplanowanym na początku lata 2020 roku wprowadzeniem autobusów elektrycznych na linię 1, obsługę tejże trasy przejmie od 1 lutego Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu. W zamian spółka Michalczewski przejmie obsługę linii miejskich 22 oraz 25 (z wyjątkiem wybranych kursów w popołudniowym szczycie w dni powszednie, które nadal będzie obsługiwać spółka MPK). Linia 26 będzie natomiast w całości obsługiwana przez spółkę Michalczewski.

Na podanych liniach będą z tego powodu wprowadzone poniższe zmiany.

Linia 1: kursy zjazdowe z pętli Os. Południe będą wykonywane do zajezdni Żakowice (stałą trasą do przystanku Wierzbicka / Szkoła NŻ) zamiast do zajezdni Borki (stałą trasą do przystanku Wierzbicka / Tartaczna), natomiast z pętli Os. Gołębiów I będą do zajezdni Żakowice (stałą trasą do przystanku Wierzbicka / Tartaczna) zamiast do zajezdni Borki (stałą trasą do przystanku Limanowskiego / Chopina).

Linia 22: kursy zjazdowe z pętli Os. Gołębiów I będą wykonywane do zajezdni Borki zamiast do zajezdni Żakowice (nie są one jednak wykazane w przystankowych rozkładach jazdy, ponieważ nie pokrywają się ze stałą trasą tej linii).

Linia 25: ze względu na bardzo dużą frekwencję pasażerów na nowej trasie tej linii, głównie w godzinach popołudniowych z Wacyna w stronę centrum miasta, zostanie zwiększona częstotliwość kursowania - kurs o godzinie 14:50 z pętli Wacyn / Szpital w dni powszednie zostanie przesunięty na 14:40, a dodatkowo będzie uruchomiony kurs o 14:55. Kursy zjazdowe z pętli Potkanów / Stalowa będą wykonywane do zajezdni Borki (stałą trasą do przystanku Wierzbicka / Szkoła NŻ)zamiast do zajezdni Żakowice (stałą trasą do przystanku Wjazdowa / Biegunowa NŻ), a kursy zjazdowe z pętli Wacyn / Szpital będą wykonywane do zajezdni Borki zamiast do zajezdni Żakowice (w obu przypadkach stałą trasą do przystanku Malczewskiej / Langiewicza) - zmiana ta nie dotyczy tylko kursu zjazdowego w dni powszednie o godzinie 17:05, który nadal będzie wykonywany do zajezdni Żakowice.

Linia 26: przesunięcie kursu o godzinie 4:51 z pętli Myśliszewice w dni powszednie na godzinę 4:46, a także korekty czasów przejazdu pomiędzy wybranymi przystankami w dni powszednie oraz w soboty (w stronę ulicy Mokrej i Janiszewa).

Źródło: MZDiK

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft