Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-01-28; 16:15:21 | Radom
Radom z oficjalnym hejnałem
Utwór „Alleluja” Mikołaja z Radomia, najwybitniejszego polskiego kompozytora pierwszej połowy XV wieku, będzie hejnałem miasta.

Z inicjatywą ustanowienia średniowiecznej kompozycji hejnałem miasta wystąpiło Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Radomia. Utwór „Alleluja” od końca lat 90-tych XX funkcjonował w przestrzeni miasta jako nieoficjalny hejnał Radomia i był odtwarzany na uroczystościach miejskich. Przed rozpoczęciem remontu radomskiego ratusza z jego wieży odtwarzane było nagranie utworu Mikołaja z Radomia, w wykonaniu Trio Puzonowego Zespołu Szkół Muzycznych.

Hejnał będzie mogła wykorzystywać Rada Miejska, prezydent, jednostki organizacyjne Gminy do celów związanych z realizacją zadań statutowych, a także inne podmioty pod warunkiem uzyskania zgody prezydenta. Hejnał, zgodnie z zapisem w uzasadnieniu uchwały, ma być też odtwarzany z nagrania z wieży ratusza codziennie o godz. 12.00.

Podczas sesji radni zdecydowali także o powołaniu doraźnej komisji, która przy wsparciu specjalistów zajmie się herbem Radomia. To w związku z pojawiającymi się uwagami społeczników, którzy wskazują na niezgodność niektórych elementów herbu z zasadami heraldyki.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft