Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-02-04; 09:07:20 | Radom
Konkurs na przebudowę Amfiteatru rozstrzygnięty. Pierwszej nagrody nie przyznano
Sąd konkursowy nie przyznał pierwszej nagrody w konkursie na opracowanie koncepcji przebudowy i rozbudowy obiektów Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr”. Żadna z ośmiu prac nie spełniła wszystkich założeń konkursu.

– Nie znaleźliśmy pracy, którą moglibyśmy zarekomendować inwestorowi do realizacji. Większość prac proponowała tylko i wyłącznie rozbudowę, przebudowę lub zupełnie nową kubaturę w miejsce starej i w zasadzie nie rozwiązywała jednej z najważniejszych kwestii, czyli zadaszenia, a jest to największy problem techniczny przy tym przedsięwzięciu. Dlatego też zdecydowaliśmy, że nie przyznamy pierwszej nagrody – tłumaczy Wojciech Gęsiak, przewodniczący sądu konkursowego.

Brak wyłonionego zwycięzcy oznacza, że na razie żadna z koncepcji nie będzie przez miasto realizowana.

Drugą nagrodę w wysokości 10 tys. zł brutto zdobyła koncepcja przygotowana przez Biuro Architektonicze Limba Eko z Krakowa. Trzecie miejsce i nagrodę w wysokości 5 tys. zł zdobył ENONE Architektura i Design z Pabianic. Sąd konkursowy wyróżnił także dwie prace przygotowane przez Laboratorium Architektury z Katowic oraz MAG Architekci z Warszawy. – Rozstrzygnięcie konkursu, ale brak wyłonionego zwycięzcy nie zamyka rozdziału związanego z rozbudową „Amfiteatru”. Mamy świadomość tego, że taka placówka kulturalna jest miastu bardzo potrzebna i cały czas będziemy pracować nad kwestią koncepcyjną - podkreśla Katarzyna Kalinowska, z-ca prezydenta Radomia.

Zadaniem projektantów było opracowanie koncepcji przebudowy widowni, sceny oraz budynku MOK „Amfiteatr”. Widownia miała mieć być 4,5 tysiąca miejsc siedzących. Całość miała być zadaszona. Projektanci powinni uwzględnić także potrzebę budowy punktów gastronomicznych, toalet i miejsc dla wozów transmisyjnych. Z kolei w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury Amfiteatr powinny być przewidziane garderoby dla artystów, a także magazyny i pomieszczenia administracyjne. Miała też powstać sala widowiskowa na 300 miejsc oraz kawiarnia - przypomina radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft