Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-02-11; 09:06:15 | Radom
Udana zbiórka na rzecz schroniska dla zwierząt
Tonę karmy i wiele materiałów, które posłużą do wyłożenia boksów ofiarowali radomianie podczas dorocznej zbiórki na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Na apel prezydenta odpowiedziały zarówno osoby prywatne, jak i firmy, instytucje oraz placówki oświatowe. - Mieszkańcy naszego miasta już po raz czwarty pokazali, że los bezdomnych zwierząt nie jest im obcy. Co prawda zima w tym roku jest łaskawa, jednak nie zmienia to faktu, że potrzeby schroniska są duże. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wsparli tę inicjatywę – mówił, przekazując dary, prezydent Radosław Witkowski. Do schroniska trafiła m.in. sucha i mokra karma dla psów i kotów, ryż, makaron, kasza, a także koce i kołdry.

Obecnie w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Witosa przebywa 550 psów i 50 kotów. Każdego roku miasto przekazuje dotacje na utrzymanie placówki. Z budżetu miasta współfinansowane są także remonty. Na przykład w zeszłym roku zostało zakupionych 90 nowych bud i wykonano nowe betonowe wylewki.

Miasto prowadzi także akcję czipowania psów, dzięki czemu łatwiej jest odnaleźć właściciela zagubionego zwierzęcia. W tym roku, w ramach realizacji projektów z Budżetu Obywatelskiego będzie też prowadzona akcja kastracji i sterylizacji psów i kotów. Ma to zapobiegać ich niekontrolowanemu rozmnażaniu. Na ten cel zostanie przeznaczona kwota 300 tysięcy złotych. - W trosce o los bezdomnych zwierząt, jak zawsze apelujemy także o adopcje. Oczywiście bardzo prosimy o to, by zawsze były to decyzje dobrze przemyślane i odpowiedzialne - dodaje prezydent Radosław Witkowski.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft