Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-02-17; 13:07:01 | Radom
Ruszyły prace na ulicy Szydłowieckiej
Od wycinki drzew rozpoczęły się prace związane z przebudową ulicy Szydłowieckiej. Inwestycja to odpowiedź na postulaty samych mieszkańców, którzy zwracali uwagę przede wszystkim na brak chodnika i związane z tym zagrożenie dla pieszych, w tym np. dla dzieci idących do szkoły.

- Na sesji z Rady Miejskiej opowiadała o tym także uczennica pobliskiej podstawówki. Dlatego zdecydowałem, że podejmiemy to wyzwanie i zaczynamy przebudowę ulicy Szydłowieckiej. Dodatkowo zdecydowaliśmy, że zadbamy nie tylko o bezpieczeństwo pieszych, ale także stworzymy udogodnienia dla rowerzystów. To wszystko ma służyć nie tylko mieszkańcom tej części miasta, ale także gościom Muzeum Wsi Radomskiej - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Projekt przebudowy ulicy Szydłowieckiej zakłada, oprócz wykonania nowej nawierzchni jezdni o szerokości 7 metrów (3,5 metra pas), budowę dwumetrowego chodnika z kostki oraz ciągu pieszo-rowerowego. Powstaną także zatoki przystankowe, nowe zjazdy do posesji oraz miejsca postojowe w okolicy Muzeum Wsi Radomskiej. Poza tym zaprojektowano budowę oświetlenia oraz przebudowę gazociągu. Długość rozbudowywanego odcinka to ponad 1680 metrów. Droga ma powstać do końca czerwca 2021. Wykonawcą inwestycji jest firma Strabag, a koszt zadania to blisko 8 milionów złotych - informuje radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft