Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-02-20; 15:08:27 | Radom
Teleopaski dla seniorów
Radom znalazł się wśród siedmiu samorządów subregionu radomskiego, które otrzymały wsparcie z budżetu Województwa Mazowieckiego na rozwój zdalnych usług opiekuńczych. Umowy w sprawie dofinansowania teleopieki zostały podpisane w delegaturze Urzędu Marszałkowskiego.

W sumie, w całym województwie, na pilotażowy program została przeznaczona suma ponad 200 tysięcy złotych. - Chcemy ułatwić życie osobom starszym. Dać im poczucie, że nawet kiedy są w domu same, mogą czuć się bezpiecznie - mówił, podpisując umowy, wicemarszałek Rafał Rajkowski.

W Radomiu, w ramach projektu, kolejnych trzydzieści osób w wieku powyżej 60 lat zostanie wyposażonych w teleopaski monitorujące stan zdrowia i umożlwiające natychmiastowe wezwanie pomocy w sytuacji zagrożenia. - To jedno z wielu działań wpisujących się w naszą politykę senioralną. Przez ekspertów jesteśmy uznawani za jednego z liderów w działaniach na rzecz osób starszych. Tak było właśnie m.in. z teleopieką. Pierwszych sto teleopasek zakupiliśmy już w zeszłym roku i bardzo się cieszę, że marszałek także idzie w tym kierunku, który wyznaczył Radom - mówił prezydent Radosław Witkowski.

Teleopaski, które mają zapewnić seniorom bezpieczeństwo to urządzenie zakładane na nadgarstek. Przez całą dobę mierzy podstawowe parametry życiowe i przesyła je do centrum teleopieki, które ma możliwość natychmiastowego skontaktowania się z użytkownikiem opaski i w razie potrzeby wezwie pomoc medyczną. Opaska monitorująca stan zdrowia wyposażona jest w przycisk SOS oraz dodatkowo ma m.in. detektor upadku i lokalizator GPS.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft