Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-03-10; 10:36:18 | Radom
Halo Ziemia! Wróbel w wielkim mieście
W piątek, 13 marca, na Scenie Obozisko odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Halo, Ziemia!”, tym razem poświęcone wróblom.

Razem z ornitologiem i przyrodnikiem, Jackiem Słupkiem, przyjrzymy się bliżej wróblom – ptakom powszechnie dotychczas spotykanym w miastach, blisko naszych domostw. Jednak przez ostatnie lata ich miejskie populacje wyraźnie zmalały. - Spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie, jakie są przyczyny tego stanu. Dowiemy się także, jak zmiany w przyrodzie powodowane przez ludzi wpływają na obecność wróbla w naszym otoczeniu - zachęcają organizatorzy.

Jacek Słupek od lat szerzy wśród mieszkańców Radomia wiedzę na temat ptaków. Ale nie tylko - gdy trzeba, ratuje je. A trzeba często, bo w Radomiu nikt się tym nie zajmuje. W przepełnionym schronisku w wolierze dla ptaków mieszkają psy. Gdy więc ktoś znajdzie chorego, wyrzuconego z gniazda lub ze złamanym skrzydłem ptaka, przywozi go do pana Jacka. A on opiekuje się szczygłami, czyżykami, bocianami - choć sam ma cztery psy, koty i dwie koszatniczki.

Spotkanie będzie poświęcone tym ptakom także dlatego, że 20 marca obchodzony jest Europejski Dzień Wróbla.

Początek 13 marca o godz. 17 na Scenie Obozisko przy ul. Śniadeckich 2. Wstęp wolny.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft