Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-03-14; 17:52:29 | Radom
Komunikat RSzS - przygotowania na wybranych oddziałach
W związku z poleceniem Wojewody Mazowieckiego dotyczącym konieczności przygotowania dodatkowych, rezerwowych miejsc na wypadek potrzeby przyjmowania chorych z pozytywnym wynikiem zakażenia koronawirusem, dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego zdecydował o rozpoczęciu przygotowań na wybranych oddziałach.

Oznacza, to że pacjenci przebywający aktualnie na oddziałach: ginekologiczno-położniczym, dziecięcym, wewnętrznym oraz anestezjologii i intensywnej terapii, będą, w zależności od stanu zdrowia, sukcesywnie wypisywani do domów lub też zostaną przeniesieni do innych szpitali. Wytypowane oddziały szpitalne mają być przygotowane na ewentualność potrzeby przyjęcia zwiększonej liczby zakażonych od dnia 16 marca 2020 r.

Pozostałe oddziały funkcjonują normalnie. Nie ma planów przenoszenia pacjentów do innych szpitali.

Radomski Szpital Specjalistyczny przypomina jednocześnie, że wciąż obowiązuje zakaz odwiedzin.

Na liście 19 polskich szpitali, które mają przyjmować wyłącznie pacjentów z pozytywnym wynikiem zakażenia wirusem SARS-CoV-2, nie ma żadnego radomskiego szpitala. W województwie mazowieckim jako taka placówka został wskazany Centralny Szpital Kliniczny MSWiA przy ul. Wołoskiej w Warszawie.

O ewentualnych zmianach sytuacji szpital będzie informował na bieżąco.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft