Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-03-24; 16:17:41 | Radom
Pakiet wsparcia dla radomskich przedsiębiorców
Umorzenie płatności lokalnych podatków i czynszów – to podstawa skierowanego do radomskich przedsiębiorców pakietu „Bezpieczne miejsca pracy”.

- Zgodnie z zapowiedzią przygotowaliśmy rozwiązania, które mają pomóc radomskim firmom przetrwać ten trudny dla nich czas i uchronić istniejące miejsca pracy. Oczywiście nasze propozycje mogą odnosić się wyłącznie do takich obszarów, które pozostają w kompetencjach samorządu. Na pewno większe pole do działania ma tu rząd, ale my jako samorząd, w miarę naszych możliwości, chcemy tworzyć warunki, które pozwolą zminimalizować negatywne skutki epidemii - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Procedura ubiegania się o pomoc będzie maksymalnie uproszona i odbywała się na indywidualny wniosek przedsiębiorców, którzy ponieśli straty w związku z epidemią koronawirusa. Wsparcie podatników ma charakter pomocy publicznej (de minimis). - Chcemy żeby nasze działania ułatwiły funkcjonowanie firm w tym bardzo trudnym czasie. To na czym się skupiamy to podatek od nieruchomości i czynsz najmu za lokale, które są w zasobie gminy – podkreśla Katarzyna Kalinowska, zastępca prezydenta Radomia.

Pakiet wsparcia dla przedsiębiorców obejmuje:
1. Umorzenie podatku od nieruchomości i środków transportu na indywidualny wniosek przedsiębiorcy.
- Umorzenie podatku (wyłącznie za 2020 rok) – dla podatników, posiadających zaległości podatkowe wobec gminy za 2020 rok

2. Odroczenie/umorzenie płatności czynszu najmu lokali, w których gmina jest właścicielem:
- Odroczenie płatności czynszu na okres 3 miesięcy
- Umorzenie czynszu najmu lokalu

3. Odroczenie płatności za wodę

Na stronie Urzędu Miejskiego powstała specjalna baza sklepów, oferujących dowóz zakupów do klientów oraz lokali gastronomicznych, które proponują zarówno dowóz, jak i możliwość odbioru osobistego zamówionych dań. Magistrat w dalszym ciągu przyjmuje zgłoszenia sklepów, barów i restauracji, które oferują dowóz zakupów i dań. Plakaty odsyłające do tej listy pojawią się w autobusach komunikacji miejskiej.

Wszelkie informacje można uzyskać w Biurze Obsługi Radomskiej Strefy Gospodarczej pod numerem telefonu (48) 36 20 866.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft