Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-03-27; 20:34:08 | Radomski
Powiat Radomski odwołuje imprezy. Starosta: wolimy wspierać szpitale
Zarząd Powiatu Radomskiego podjął decyzję o odwołaniu wszystkich zaplanowanych wcześniej wydarzeń, organizowanych lub współorganizowanych przez Powiat Radomski do końca czerwca 2020 roku. Zaplanowane na ten cel fundusze mogą zostać w każdej chwili przeznaczone na wsparcie dla szpitali w Pionkach i Iłży lub inne potrzeby, związane z walką z koronawirusem.

Jak mówi Waldemar Trelka, starosta radomski, jeszcze trzy tygodnie temu dwie uroczyste gale z udziałem wielu gości oraz zaproszonych artystów, miały zostać przeniesione na inny termin, na przykład tuż po wakacjach. Dziś okazuje się to niemożliwe.

- Niestety, nie jesteśmy w stanie przewidzieć jakie reżimy sanitarne będą obowiązywały za kilka miesięcy, a poza tym próba organizacji większych wydarzeń byłaby działaniem nierozsądnym i narażaniem mieszkańców na trudne do przewidzenia konsekwencje – mówi starosta Waldemar Trelka.

Podczas ostatniego posiedzenia Zarządu Powiatu, zdecydowano zatem o całkowitym odwołaniu uprzednio zaplanowanych wydarzeń. Wśród nich znajdują się:

- Gala Mistrzów Sportu Powiatu Radomskiego, planowana na 27 marca (została odwołana jako pierwsza jeszcze w pierwszych dniach marca). Wyniki zostaną podane wkrótce, a wszyscy wyróżnieni i nominowani otrzymają należne im nagrody,
- Konkurs Gospodarczy Starosty Radomskiego Perła Powiatu, którego gala finałowa była zaplanowana na 24 kwietnia,
- Festyn Rodzinny, który miał odbyć się w Pionkach w dniu 31 maja,
- Festyny Powitanie Lata realizowane wraz z samorządami w Iłży, Pionkach i Domaniowie, zaplanowane na 14, 21 i 28 czerwca.

- W drugiej połowie roku będziemy reagować adekwatnie do sytuacji. Na razie mamy nadzieję, że wraz ze stowarzyszeniami biegowymi uda się przeprowadzić w wakacje cykl imprez biegowych Grand Prix Powiatu Radomskiego. Terminy biegów będą dopasowywane do aktualnej sytuacji, oczywiście o ile nie będzie już żadnego zagrożenia – dodaje starosta Waldemar Trelka.

Zaoszczędzone fundusze, w sumie ponad 150 tysięcy złotych, pozostaną na razie w budżecie Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego. W każdej chwili mogą być jednak przeznaczone na wsparcie dla szpitali powiatowych lub inne potrzeby, związane z walką z koronawirusem. O ich użyciu i przeznaczeniu zdecyduje Zarząd Powiatu.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft