Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-04-03; 14:29:41 | Radom
Radomski Szpital Specjalistyczny będzie szpitalem zakaźnym
Radomski Szpital Specjalistyczny będzie szpitalem zakaźnym. Taką decyzję podjął Wojewoda Mazowiecki.

Z wnioskiem o przekształcenie placówki w szpital jednoimienny o profilu zakaźnym wystąpiła dyrekcja RSzS. Rosnąca liczba pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem oraz niewystarczająca liczba lekarzy i pielęgniarek sprawiła, że bardzo trudne stało się jednoczesne zabezpieczenie odcinków zakaźnych i niezakaźnych w ramach osobnych zespołów. Ponadto, część pacjentów chorych na COVID-19 przebywa na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii, który praktycznie został w ten sposób wyłączony z możliwości zabezpieczenia pacjentów niezakażonych. - Nie mogliśmy dopuścić do sytuacji, w której mogłoby dochodzić do zakażeń w samym szpitalu. Dlatego wspólnie z dyrekcją Radomskiego Szpitala Specjalistycznego zabiegaliśmy o przekształcenie placówki w szpital jednoimienny. To najbardziej odpowiedzialna i najlepsza dla pacjentów decyzja - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Hospitalizacja pacjentów, którzy są aktualnie leczeni w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym zostanie dokończona. Ze szpitala zostaną wypisani jedynie ci pacjenci, których stan zdrowia będzie na to pozwalał. Radomski Szpital Specjalistyczny jako jedyny w regionie prowadzi oddział nefrologii z odcinkiem dializ, oddział urologii i chirurgii naczyniowej. Dyrekcja szpitala zapewnia, że pacjenci tych oddziałów nadal będą mieli zapewnioną opiekę w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym - informuje radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft