Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-04-07; 18:46:39 | Radomski
6 mln złotych, by chronić miejsca pracy
Kwota 6 milionów złotych zarezerwowana pierwotnie na wspieranie tworzenia nowych miejsc pracy zostanie przeznaczona na pomoc dla przedsiębiorców, którzy ponieśli straty w wyniku epidemii koronawirusa.

Zmianę planu wydatków pozytywnie zaopiniowała Powiatowa Rada Rynku Pracy. - Pieniądze na walkę z bezrobociem, którymi dysponuje Powiatowy Urząd Pracy przeznaczamy co roku m.in. na refundację kosztów tworzenia nowych stanowisk czy na pomoc dla osób podejmujących działalność gospodarczą. W tym roku mamy sytuację wyjątkową, dlatego część pieniędzy postanowiliśmy przesunąć na ochronę już istniejących miejsc pracy. Tego wymaga obecna, nadzwyczajna sytuacja. Mam nadzieję, że oprócz pieniędzy będących w dyspozycji Urzędu Pracy, na finansowanie tarczy antykryzysowej będą także przeznaczone dodatkowe pieniądze z budżetu państwa - mówi wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik.

Pieniądze z Funduszu Pracy i z programów unijnych, zgodnie z ustawą o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, zostaną przeznaczone m.in. na pożyczki dla przedsiębiorców oraz na dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń i kosztów prowadzenia działalności.

Nabór wniosków o udzielenie pomocy będzie prowadził Powiatowy Urząd Pracy.

Przypomnijmy, że także miasto wspiera radomskich przedsiębiorców dotkniętych gospodarczymi skutkami epidemii. W ramach programu "Bezpieczne miejsca pracy" mogą oni korzystać z odroczenia płatności lokalnych podatków lub ich umorzenia, a także z obniżenia czynszu dzierżawy nieruchomości gruntowych lub lokali użytkowych należących do gminy.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft