Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-04-08; 09:42:08 | Radom
Ruszyła kolejna zbiórka na sprzęt dla radomskiego szpitala
Poseł Konrad Frysztak wraz z ks. Andrzejem Tuszyńskim, dyrektorem Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu, rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu potrzebnego w leczeniu osób zakażonych koronawirusem, które przebywają w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

Z dnia na dzień przybywa nowych pacjentów, którzy wymagają specjalistycznych urządzeń. Wspomogą one pracujących lekarzy, pielęgniarki oraz ratowników medycznych.

Radom jest największym ogniskiem koronawirusa w południowej części województwa mazowieckiego. Służby medyczne z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem walczą o zdrowie i życie zakażonych. Bardzo często w procesie leczenia są potrzebne kardiogramy monitorujące pracę serca pacjenta, który często boryka się z problemami oddechowymi w wyniku powikłań zakażenia koronawirusem. Konieczne jest również używanie pomp infuzyjnych, które są stosowane do ciągłego lub cyklicznego dawkowania leku. W tej chwili właśnie tych dwóch urządzeń najbardziej potrzebuje Radomski Szpital Specjalistyczny, który został przekształcony w szpital jednoimienny o profilu zakaźnym.

- Dzisiaj potrzeby szpitala to nie tylko respiratory. Bardzo potrzebne są również urządzenia do monitorowania stanu pacjenta oraz podawania leków. Zachęcam wszystkich państwa do włączenia się do naszej zbiórki. Każda, nawet najmniejsza suma jest ważna. Wiele razy udowadnialiśmy, że my, radomianie i mieszkańcy całej ziemi radomskiej mamy ogromne serca. Zjednoczmy wszystkie siły i razem pomóżmy lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym ratować życie i zdrowie chorych – powiedział Konrad Frysztak, poseł na Sejm RP.
Współorganizatorem zbiórki jest Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu, które od lat pomaga na wielu płaszczyznach mieszkańcom Radomia.

- Branie wypełnia ręce, dawanie wypełnia serce. Tę maksymę znają wszyscy wolontariusze w „Arce”. Dzisiaj jest czas dawania. Ręce lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych są zmęczone. Oni potrzebują naszego wparcia, naszego dobrego słowa, ale przede wszystkim potrzebują sprzętu. Wraz z „Arką” popieramy zbiórkę i przyłączamy się do niej – poinformował ks. Andrzej Tuszyński, dyrektor Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu.
Aby wziąć udział w zbiórce wystarczy wpłacić pieniądze na numer konta Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu: 93 1240 3259 1111 0010 4205 4950 z dopiskiem „Sprzęt dla radomskiego szpitala”.


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft