Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-04-15; 16:51:26 | Edukacja
Ruszyła rekrutacja do szkół
Rozpoczęła się rekrutacja do szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasta Radomia. Postępowanie, wzorem lat poprzednich, jest prowadzone z wykorzystaniem systemu informatycznego.

Do klas pierwszych w roku szkolnym 2020/2021 przyjmowane są dzieci 7-letnie (urodzone w roku 2013) objęte obowiązkiem szkolnym. Do szkoły podstawowej kandydaci przyjmowani są z urzędu (szkoła obwodowa) lub na wniosek rodziców (szkoła nie obwodowa). Kandydaci zamieszkali w obwodzie szkoły podstawowej, którzy ubiegają się o przyjęcie do klasy I wyłącznie w tej szkole, przyjmowani są z urzędu na podstawie zgłoszenia. Z kolei kandydaci, dla których wybrana szkoła nie jest szkołą obwodową, biorą udział w postępowaniu rekrutacyjnym. Rodzice mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do maksymalnie 3 wybranych przez siebie szkół podstawowych, układając własną listę preferencji.

Do 30 kwietnia rodzice muszą dostarczyć dokumenty do szkoły pierwszego wyboru podpisanego wniosku lub zgłoszenia. W tym roku, w związku z pandemią rodzice nie będą musieli zanosić ich osobiście. Preferowane jest wysłanie skanu lub zdjęć dokumentów drogą mailową na adres szkoły pierwszego wyboru. Adresy e-mail i numery telefonów znajdują się w ofercie każdej ze szkół oraz na stronie www.radom.pl w zakładce: Edukacja / szkoły i placówki samorządowe.

Pozostanie także możliwość dostarczenia dokumentów w wersji papierowej. W każdej szkole prowadzącej nabór zostanie wystawiona urna, w której będzie można pozostawić dokumenty umieszczone w dużej kopercie.

Podobne rozwiązanie będzie wprowadzone w trakcie naboru do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, który rozpocznie się 20 kwietnia.

Szczegółowe informacje na temat zasad i terminów naboru są dostępne na stronie: https://portal.oswiatawradomiu.pl/jst/radom/CMS/nabory.aspx

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft