Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-04-23; 15:03:26 | Radom
W Radomiu i na ziemi radomskiej ruszyła „Platforma Pomocy”
Z inicjatywy Konrada Frysztaka, Posła na Sejm RP, w Radomiu i na terenie ziemi radomskiej rozpoczęła się akcja „Platforma Pomocy”.

Osoby, które w czasie pandemii koronawirusa potrzebują pomocy w ratowaniu swoich firm oraz miejsc pracy mogą wysyłać wiadomości na specjalnie przygotowany adres e-mail: platformapomocy20@gmail.com.

Dzięki temu będą mogli otrzymać bezpłatne porady. Oprócz tego za pośrednictwem poczty elektronicznej będzie można zgłaszać zapotrzebowanie na sprzęt w szpitalach oraz Domach Opieki Społecznej, które każdego dnia walczą o zdrowie i życie chorych.

„Tarcza Antykryzysowa” wprowadzona przez rząd wciąż nie rozwiązuje wielu problemów polskich przedsiębiorców i pracowników. Skomplikowane wnioski o pożyczki czy zwolnienia ze składek społecznych są dużym utrudnieniem dla wielu osób, które prowadzą własne działalności gospodarcze i walczą z szalejącym kryzysem. Aby pomóc takim przedsiębiorcom powstała „Platforma Pomocy”, która w szybki sposób ma doradzić, jak wypełnić konkretny dokument, aby wsparcie trafiło jak najszybciej.

- W gąszczu tzw. tarcz antykryzysowych bardzo trudno się odnaleźć, stąd właśnie pomysł, aby w jednym miejscu zbierać wszelkie zapytania i rozwiązywać na bieżąco problemy radomian i mieszkańców ziemi radomskiej – powiedział Konrad Frysztak, Poseł na Sejm RP i jednocześnie inicjator akcji „Platforma Pomocy”.

Specjaliści, którzy biorą udział w „Platformie Pomocy” doradzą również, czy danej osobie przysługuje konkretny zasiłek lub inne wsparcie. Jednak akcja, w którą zaangażował się Poseł Konrad Frysztak oraz radomska Platforma Obywatelska ma także rozwiązywać problemy w służbie zdrowia, która w czasie pandemii koronawirusa boryka się z wieloma problemami.

- Jeśli ktoś będzie wiedział o tym, że w konkretnym szpitalu lub Domie Opieki Społecznej brakuje sprzętu medycznego oraz środków ochrony osobistej dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych czy personelu opiekującego się osobami starszymi lub niepełnosprawnymi to prosimy również o kontakt z „Platformą Pomocy”. Zrobimy wszystko, aby wygospodarować pieniądze, które zostaną przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu – dodał Poseł Konrad Frysztak.

„Platforma Pomocy” to także miejsce do tego, aby przedsiębiorcy oraz pracownicy zgłaszali swoje pomysły do ustaw, które wprost pomogą ratować firmy i lokalną gospodarkę.

- To właśnie przedsiębiorcy z Radomia i ziemi radomskiej wiedzą najlepiej, jakiego wsparcia potrzebują. Musimy wsłuchiwać się w ich głosy, bo tylko wtedy pomoc będzie skuteczna – oświadczył Konrad Frysztak, Poseł na Sejm RP.

Osoby, które potrzebują wsparcia i chcą skorzystać z „Platformy Pomocy” proszone są wysyłanie wiadomości na adres e-mail: platformapomocy20@gmail.com.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft