Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-04-27; 08:12:07 | Radom
Przebudowa ulicy Małęczyńskiej zakończona
Ponad cztery miesiące przed planowanym terminem zakończyła się przebudowa około 600-metrowego odcinka ulicy Małęczyńskiej na Dzierzkowie. Inwestycja jest gotowa do odbioru. Nowa jezdnia usprawni dojazd zarówno do posesji, jak też do pobliskich terenów przemysłowych i handlowo-usługowych

Ulica Małęczyńska była w złym stanie technicznym. W okolicach skrzyżowania z ulicą Wrocławską nie było nawet asfaltowej nawierzchni. Chodnik znajdował się tylko po jednej stronie jezdni, w dodatku nie na całej długości. Brakowało też efektywnego odwodnienia, co sprawiało, że po większych opadach deszczu, w najniżej położonym miejscu tworzyło się spore rozlewisko. – Ta ulica wymagała przebudowy, ponieważ z każdym rokiem zwiększał się na niej ruch. Jest to jedna z ważniejszych dróg dojazdowych do przemysłowej części Dzierzkowa. Teraz z pewnością poprawi się zarówno komfort życia mieszkańców, jak i warunki prowadzenia działalności gospodarczej w tej części miasta – mówi prezydent Radosław Witkowski

Zakres prac obejmował przede wszystkim rozbiórkę starej drogi, wzmocnienie podłoża oraz wykonanie asfaltowej jezdni wraz z podbudową. Powstały tam także: nowa kanalizacja deszczowa, obustronne chodniki z kostki i zjazdy do posesji, trawniki, miejsca parkingowe oraz oświetlenie LED. Na całej długości przebudowanej ulicy Małęczyńskiej jest wykonane nowe oznakowanie poziome i pionowe. Wyznaczone zostały ponadto miejsca na przystanki, co umożliwi w przyszłości skierowanie tam miejskich, o co wnioskują pracownicy pobliskich firm oraz mieszkańcy.

Wykonawcą prac było przedsiębiorstwo Interbud z Radomia. Inwestycja kosztowała ponad 1,9 miliona złotych - informuje radomski magistrat.

fot. Łukasz Wójcik, UMRadom
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft