Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-04-29; 10:22:15 | Radom
Radni podjęli decyzję w trosce o miejsca pracy
Firmy oraz organizacje pozarządowe, których płynność finansowa pogorszyła się w związku z epidemią koronawirusa będą mogły skorzystać z możliwości przesunięcia do 15 września terminu płatności rat podatku od nieruchomości płatnych w maju i czerwcu. Uchwałę w tej sprawie przyjęli podczas zdalnego posiedzenia radomscy radni.

– To jedno z tych rozwiązań, które wprowadzamy z myślą o przedsiębiorcach, którzy odczuli negatywne skutki gospodarcze epidemii. Wspierając przedsiębiorców mamy na uwadze konieczność chronienia przed likwidacją miejsc pracy – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Projekt przyjętej przez Radę Miejską uchwały został przygotowany na podstawie zapisów ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. W związku z tym, że przesunięcie terminu płatności nie ma charakteru pomocy publicznej, procedura będzie maksymalnie uproszczona. Wystarczy informacja o pogorszeniu płynności finansowej.

Oprócz tego cały czas przedsiębiorcy mogą korzystać z rozwiązań zapisanych w pakiecie "Bezpieczne miejsca pracy". Został on już wcześniej wprowadzony przez miasto w oparciu o dotychczas obowiązujące przepisy. – Wykorzystaliśmy wszystkie możliwości jakie mają samorządy. Nasza propozycja dotyczy m.in. odroczenia terminu płatności lub rozłożenia na raty zapłaty podatków lokalnych, a nawet umorzenia zaległości z tego tytułu. Przedsiębiorcy, których dotknęły skutki kryzysu mogą też ubiegać się o obniżenie stawki czynszu dzierżawy nieruchomości należących do gminy. Istnieje też możliwość wystąpienia o odroczenie terminu płatności za wodę. Dodatkowo wstrzymaliśmy pobieranie opłat w strefie płatnego parkowania - wylicza wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Wsparcie podatników w ramach miejskiego pakietu wsparcia ma charakter pomocy publicznej (de minimis). To oznacza, że do wniosku o ulgę w podatku od nieruchomości i w podatku od środków transportowych należy dołączyć m.in. dokumenty potwierdzające sytuację ekonomiczną czy zaświadczenia o pomocy de minimis, jakie podatnik otrzymał. Szczegółowe informacje na stronie: http://www.radom.pl/page/7162,bezpieczne-miejsca-pracy.html - informuje radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft