Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-05-03; 19:10:33 | Radom
Nowy sprzęt dla szpitala
Monitor hemodynamiczny to pierwsze urządzenie, które zostało kupione za pieniądze ze zbiórki prowadzonej w ramach akcji „Siła w pomocy”. Do tej pory, na rachunek utworzony w związku z epidemią wpłynęło ponad 163 tys. złotych.

Dostarczony aparat HemoSphere Advanced Monitor to najnowszego typu platforma do ciągłego monitorowania chorego w stanie krytycznym. Umożliwia prowadzenie pomiarów hemodynamicznych układu krążenia, a także parametrów oddechowych i pomiarów pozanaczyniowej wody płucnej. Uzyskane informacje pozwalają na natychmiastową reakcję zespołów medycznych w leczeniu chorych w stanach bezpośredniego zagrożenia życia. - To sprzęt kupiony dzięki hojności wszystkich ludzi, którzy pozytywnie odpowiedzieli na nasz apel i wpłacili dobrowolne datki na specjalnie uruchomiony rachunek. Wszystkim, którzy wsparli zbiórkę, firmom, instytucjom, organizacjom pozarządowym i osobom prywatnym serdecznie dziękuję – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Nowe urządzenie, które trafiło do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego kosztowało ponad 127 tys. złotych. Będzie wykorzystywane do monitorowania pacjentów na Oddziale Intensywnej Terapii, w tym m.in. pacjentów zakażonych Sars CoV 2.

Tymczasem zbiórka prowadzona w ramach akcji „Siła w pomocy” wciąż trwa. Wpłat można dokonywać na rachunek: 14 1240 3259 1111 0010 2583 6614 - przypomina radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft