Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-05-07; 13:52:35 | Radom
Policjanci zabezpieczyli nielegalne wyroby
Na ponad 75 tysięcy złotych strat z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego naraził skarb państwa 56-letni mieszkaniec Radomia zatrzymany przez policjantów Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Radomiu.

Funkcjonariusze w trakcie przeszukania pojazdu i pomieszczeń należących do mężczyzny ujawnili papierosy i tytoń bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymanemu poza przepadkiem zabezpieczonego mienia grozi kara do 3 lat pobawienia wolności oraz kara grzywny.

Do zatrzymania doszło w środę na terenie miasta. Podczas przeszukania garażu i pojazdu należących do zatrzymanego, policjanci zabezpieczyli około 65 kg krajanki tytoniowej i ponad 7000 sztuk papierosów tzw. samoróbek. Straty skarbu państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego oszacowano na kwotę ponad 75 tysięcy złotych.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego za tego typu przestępstwo, sprawcy poza przepadkiem zabezpieczonego mienia grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz kara grzywny - informuje Justyna Leszczyńska.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft