Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-05-08; 13:18:13 | Radom
Nowe biletomaty staną na dziesięciu przystankach
Rozpoczął się montaż nowych biletomatów zakupionych w ramach projektu multimodalnego, współfinansowanego z funduszy unijnych. Jeden z pierwszych stanął przy przystanku Traugutta/Piłsudskiego.

W sumie w różnych częściach miasta pojawi się dziesięć takich urządzeń. W każdym z nich będzie istniała możliwość płacenia za bilety zarówno gotówką, jak i kartą płatniczą Będzie też można doładować kartę miejską. Nowe biletomaty staną w sąsiedztwie przystanków autobusowych: Wierzbicka/Warsztatowa, Warszawska/Kusocińskiego, Mieszka I/Piastowska, Wernera/Mireckiego, Grzecznarowskiego/Osiedlowa, Żwirki i Wigury/Kusocińskiego oraz na pętlach autobusowych na Gołębiowie I, Gołębiowie II oraz na Zamłyniu, przy ul. Planowej. W sumie w Radomiu będzie już 19 biletomatów.

W najbliższych dniach rozpocznie się także montaż 20 nowych tablic Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Tablice i biletomaty powinny zostać oddane do użytku pod koniec maja. Koszt ich zakupu to prawie 2,9 mln złotych.

Przypomnijmy, że w ramach projektu multimodalnego powstało kilka odcinków dróg dla rowerów, m.in. wzdłuż ulicy Jacka Kuronia, Jana Pawła II, Wyścigowej, św. Brata Alberta i Wapiennej, zostało zamontowanych 15 nowych, podświetlanych wiat przystankowych, a w połowie roku na ulice miasta wyjedzie 10 nowych autobusów komunikacji miejskiej z napędem elektrycznym - informuje radomski magistrat.


Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft