Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-05-09; 21:04:43 | Radom
Radomscy terytorialsi dla służby zdrowia
Już blisko dwa miesiące trwa systematyczne wsparcie żołnierzy z radomskiego batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej dla placówek i personelu służby zdrowia, funkcjonujących na ziemi radomskiej.

W ramach akcji „Odporna Wiosna" terytorialsi działają w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu, Powiatowych Szpitalach w Przysusze i Lipsku. Ich zadaniem jest pomiar temperatury ciała każdemu pacjentowi, który chce wejść na teren szpitala. Żołnierze organizują również transport, załadunek i rozładunek środków ochrony osobistej dla Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej – Szpital w Iłży skorzystał z pomocy żołnierzy przy rozstawieniu namiotów dla personelu medycznego, a także podczas transportowania środków ochrony osobistej. Ważnym elementem walki z Covid-19 była również organizacja dekontaminacji pomieszczeń i terenu wokół Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. Terytorialsi wspomagają również Samodzielny Wojewódzki Publiczny Zespół Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Krychnowicach, gdzie dostarczają artykuły spożywcze, przekazane przez Radomski Bank Żywności , czy Izalatorium w Radomiu, w którym zajmują się kompleksową obsługą.

- W tych trudnych czasach z jakimi mamy dzisiaj do czynienia, z tymi nowymi wezwaniami możemy liczyć na pomoc przyjaciół, bo tak na prawdę przyjaciół poznaje się właśnie w takich kryzysowych sytuacjach. W tym gronie są oczywiście żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z Radomia, którzy każdorazowo w ekspresowym tempie udzielają nam wsparcia niemalże w każdym zakresie – mówi Elżbieta Cieślak, rzecznik Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

- Nasze działania są skierowane nie tylko do pomocy najuboższym i starszym osobom, ale również służymy pomocą całej służbie zdrowia. Pomagamy lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym oraz personelowi placówek medycznych. Jeśli tylko jest zapotrzebowanie na naszą pracę - zjawimy się tam na pewno. Jesteśmy pełni podziwu dla personelu służby zdrowia z regionu radomskiego, którzy z takim poświęceniem ratują życie i zdrowie ludzkie, Jeżeli już jest taka sytuacja, że sami nie mamy możliwości zrealizować jakiegoś zadania, to zrobimy wszystko, żeby zrobić to wspólnie z inną instytucją. Tak było w przypadku dekontaminacji szpitala w Radomiu, gdzie dzięki zaangażowaniu i wsparciu Wiceministra Obrony Narodowej Wojciecha Skurkiewicza, został skierowany do tych działań specjalistyczny Pułk Chemiczny z Brodnicy - dodaje Dowódca 62 Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu, podpułkownik Łukasz Baranowski.

Galerię zdjęć możecie obejrzeć TUTAJ

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft