Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-05-11; 17:42:40 | Radom
Konarski zaprasza absolwentów podstawówek
Trzy klasy o profilach zaspokajających zainteresowania większości absolwentów klas ósmych, proponuje w naborze na rok szkolny 2020/2021 - X Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Konarskiego w Radomiu.

Mieszczące się przy ul. Beliny-Prażmowskiego 37, X LO to jedyne w pełni integracyjne liceum na Mazowszu. Klasy liczą maksymalnie do 20 osób. Każda liczy 15 osób pełnosprawnych oraz 5, które posiadają orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego. Nauka w „Konarskim” odbywa się na jedną zmianę, a języki obce prowadzone są w grupach 10-osobowych.

- W nowym roku szkolnym przygotowaliśmy dla ósmoklasistów trzy klasy o zróżnicowanych profilach: 1A - rozszerzona historia i wiedza o społeczeństwie, 1B - rozszerzona biologia i chemia oraz 1C - rozszerzona geografia i język angielski. Jak widać, profile są na tyle uniwersalne, że zaspokoją zainteresowania większości ósmoklasistów. Na wszystkich czekają w szkole ich starsze koleżanki i koledzy oraz wyspecjalizowana kadra pedagogiczna, która zapewnia wszechstronne wsparcie, opiekę i pomoc psychologiczno-pedagogiczną - zachwala dyrektor X LO, Wiktor Karoń.

Niewątpliwym atutem placówki jest położenie w centrum, w pobliżu dworców PKP i PKS. W placówce dostępne jest bezpłatne wi-fi. Budynek szkoły nie ma barier architektonicznych, jest winda i podjazdy dla uczniów niepełnosprawnych. Szkoła zapewnia także darmowe podręczniki dla uczniów integracyjnych, a na uczniów czekają stypendia za najlepsze wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Co roku w „Konarskim” odbywa się rajd integracyjny klas pierwszych oraz Festiwal Piosenki Obcojęzycznej.

- Nasi nauczyciele prowadzą zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych metod i środków nauczania. Współpracują z radomskimi szkołami wyższymi, Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym i Wyższą Szkołą Handlową. Uczniowie uczestniczą w wykładach i wyjazdach edukacyjnych organizowanych przez te uczelnie. Rozwijają także swoje talenty plastyczne, muzyczne, sportowe, recytatorskie, informatyczne, biorą udział w olimpiadach i konkursach oraz realizują liczne projekty edukacyjne - wymienia dyrektor Karoń.

X LO współpracuje także z placówkami i organizacjami samorządowymi działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnością i ich rodzin, aktywnie włącza się w organizację imprez, które odbywają się na terenie miasta. Organizuje m.in. Charytatywny Bal Integracyjny.

- Mam nadzieję, że nowi uczniowie, którzy zdecydują się na naukę w „Konarskim”, będą zadowoleni ze swojego wyboru. Jesteśmy szkołą wolną od agresji, nasi uczniowie i nauczyciele mają wiele empatii. Wyróżnia nas przyjazna atmosfera i jednocześnie wysoki poziom nauczania. Serdecznie zapraszamy do X LO - zachęca dyrektor Wiktor Karoń.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft