Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-05-12; 09:44:48 | Radom
Cztery inwestycje drogowe w południowo-zachodniej części Radomia
W południowo-zachodniej części Radomia trwają cztery bardzo ważne inwestycje drogowe. Dynamicznie postępuje rozbudowa ulicy Szydłowieckiej, kończy się przebudowa ulicy Kierzkowskiej, a drogowcy pracują także na budowach ulicy Radostowskiej oraz połączenia bulwaru na Zamłyniu z Garbarską i Podhalańską.

Bardzo szybko postępują prace na odcinku ulicy Szydłowieckiej na Pruszakowie, czyli pomiędzy ulicami Nadrzeczną a Kielecką. Trwają tam prace przy budowie nowej kanalizacji. Wykonawca przystąpił także do ustawiania krawężników, budowy chodników i zjazdów do posesji oraz zatoki parkingowej i przystankowej. Zakres zadania obejmuje całą ulicę Szydłowiecką, dlatego w następnym etapie drogowcy wejdą z podobnymi pracami również na fragment na Jeżowej Woli - pomiędzy ulicami Nadrzeczną a Starokrakowską. Wzdłuż drogi pojawi się poza tym nowe oświetlenie. Wykonawcą prac za niemal 8 milionów złotych jest firma Strabag z Pruszkowa. Potrwają one do czerwca 2021 roku.

Dokładnie rok wcześniej, bo do 30 czerwca bieżącego roku, przewidziano zakończenie innej dwuletniej budowy w tej części Radomia. Mowa o ulicy Kierzkowskiej, przebiegającej przez dzielnice Halinów i Kierzków. Realizacja zadania już dobiega do końca. Powstała nowa asfaltowa jezdnia na całej długości wraz z obustronnymi chodnikami i zjazdami do okolicznych posesji. Drogę oświetlają lampy LED-owe. W sąsiedztwie szkoły wybudowano wyniesione skrzyżowanie. Przy okazji nowy asfalt został położony również na wlotach ulicy Sławnej i drogi lokalnej obok stacji paliw. Drogowcy postawili już oznakowanie pionowe, a obecnie trwa malowanie znaków poziomych na jezdni. Urządzane są poza tym trawniki. Koszt zadania to ponad 9,4 miliona złotych, zaś jego wykonawcą jest radomskie przedsiębiorstwo Interbud.

Kolejna ważna inwestycja trwa na radomskim Młodzianowie. Mowa o budowie ulicy Radostowskiej na całej długości, czyli pomiędzy ulicami Gajową oraz Godowską. Jest to tak zwana inwestycja czynowa, współfinansowana częściowo przez zainteresowanych mieszkańców. Na razie trwają tam prace przy budowie kanalizacji, gdyż bez odpowiedniego odwodnienia niemożliwe byłoby wybudowanie nowej jezdni. A ta będzie częściowo asfaltowa i częściowo z kostki. Na nieco szerszym, początkowym odcinku będą też chodniki, zaś wzdłuż całej drogi - oświetlenie. Roboty wykonuje tam radomska firma Zbig-Bet. Koszt inwestycji to ponad 3,9 miliona złotych. Termin jej zakończenia to 31 lipca 2020 roku.

W południowo-zachodniej części miasta, konkretnie na Zamłyniu, budowany jest także nowy ciąg pieszo-rowerowy, którego zadaniem będzie usprawnienie przejazdu pomiędzy dotychczasowym bulwarem zachodnim obok Mlecznej a drogą dla rowerów przy ulicy Maratońskiej. Zakres zadania obejmuje budowę kanalizacji deszczowej, jezdni z kostki i asfaltu, chodnika i oświetlenia. Ciąg rozpoczyna się naprzeciw bloków przy ulicy Garbarskiej, a następnie za salonem samochodowym dobiega do końcówki ulicy Podhalańskiej, tuż obok przepustu, którym płynie Cerekwianka (Strumień Halinowski). Roboty za około 2,1 miliona złotych wykonuje firma Budromex z Radomia. Termin ich zakończenia to listopad 2020 roku.

Źródło: MZDiK

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft