Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-05-14; 08:21:19 | Radom
Przedszkola i żłobki będą otwarte od 18 maja
Od poniedziałku, 18 maja, miejskie żłobki i przedszkola będą otwarte. Wszystkie placówki wypełniły zalecenia i są gotowe na przyjęcie dzieci w warunkach określonych przez Głównego Inspektora Sanitarnego.

- Zdecydowaliśmy się na otwarcie żłobków i przedszkoli przede wszystkim z myślą o rodzicach, którzy w związku z odmrażaniem gospodarki wracają do pracy. Słowa podziękowania należą się wszystkim pracownikom miejskich placówek, którzy przez ostatnie dwa tygodnie ciężko pracowali przygotowując bezpieczne dla najmłodszych warunki pobytu. Niezbędne było m.in. odpowiednie przygotowanie pomieszczeń oraz dostosowanie wyposażenia do wymogów sanitarnych. Cel był jeden: zapewnienie dzieciom maksimum bezpieczeństwa. To była dla mnie kluczowa sprawa - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Zgodnie w wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, w jednej grupie będzie mogło przebywać maksymalnie 12 osób, a z sal należało usunąć wszystkie przedmioty, których nie można skutecznie umyć lub zdezynfekować. Musi też być przygotowana oddzielna sala dla dzieci, u których wystąpią objawy choroby. Informacje na temat szczegółowych wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego wszyscy rodzice otrzymali za pośrednictwem Zintegrowanego Systemu Zarządzania Oświatą (pełna treść w załączniku).

Rodzice proszeni są o wcześniejsze informowanie dyrektorów placówek o zamiarze posłania dziecka do żłobka lub przedszkola.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft