Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-05-20; 09:06:13 | Radom
Nowe terminy w Budżecie Obywatelskim
Z powodu epidemii koronawirusa zmienią się terminy przygotowań do realizacji przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Projekt nowego harmonogramu konsultacji jest już gotowy. Na najbliższej sesji zajmą się nim radni.

- Zakazy i ograniczenia, które zostały wprowadzone w związku z epidemią uniemożliwiają przeprowadzenie szeregu czynności, w tym np. dokonania oceny projektów przez zespół opiniujący czy organizacji samego głosowania, którego nie chcieliśmy ograniczać do głosowania internetowego - tłumaczy dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński.

Zgodnie z nową propozycją, weryfikacja i ostateczna akceptacja projektów przez Zespół Opiniujący miałaby się odbywać w dniach od 22 czerwca do 17 sierpnia, a publikacja listy projektów dopuszczonych do głosowania powinna nastąpić do 24 sierpnia. Głosowanie na stronie internetowej oraz w mobilnych punktach odbyłoby się w dniach od 31 sierpnia do 20 września. Proponowany harmonogram zakłada ogłoszenie wyników głosowania do 18 października.

– Proponujemy przesunięcie wszystkich terminów o prawie 3 miesiące i zgodnie z ustawą o samorządzie terytorialnym przygotowujemy się do realizacji Budżetu Obywatelskiego. Trzeba jednak także pamiętać, że w Senacie została przedstawiona propozycja zmierzająca do wprowadzenia kolejnych instrumentów wsparcia dla samorządów. Projekt przewiduje m.in. możliwość zawieszenia w całości albo w części realizacji budżetu obywatelskiego, a także przygotowania do budżetu obywatelskiego na rok 2021, jeżeli byłoby to konieczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 – zaznacza Mateusz Tyczyński.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft