Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-05-21; 09:33:46 | Radom
Przetarg na modernizację zalewu rozstrzygnięty
Wodociągi Miejskie rozstrzygnęły przetarg na modernizację zalewu na Borkach. Wygrał Zakład Usług Wodno-Melioracyjnych i Rekultywacji z Sandomierza, którego oferta opiewała na ponad 5,8 mln zł.

- To inwestycja, którą chcieliśmy rozpocząć znacznie wcześniej. Niestety, aż półtora roku musieliśmy czekać na decyzję środowiskową, którą wydaje Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Zgodnie z wytycznymi RDOŚ, wykonawca inwestycji będzie mógł prowadzić prace budowlane w okresie od 1 września do końca lutego, chociaż prace przygotowawcze rozpoczną się wcześniej. Napełnianie zbiornika wodą chcemy rozpocząć wiosną przyszłego roku - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Zgodnie z projektem, prace obejmą m.in. przebudowę stawów kolmatacyjnych oraz remont jazu głównego, a także odmulenie koryta rzeki i oczyszczenie dna zalewu. Mają powstać także pływające wyspy z roślinnością oraz trzy fontanny zasilane energią z paneli fotowoltaicznych i małej elektrowni wiatrowej. Eksperci zaproponowali także cały szereg innych rozwiązań mających na celu poprawę jakości wody, w tym na przykład montaż systemu natleniania wody, co ma zapobiegać wykwitowi glonów. Niezbędne do tego urządzenia, podobnie jak fontanny, mają być zasilane energią pochodzącą z odnawialnych źródeł.

Jednocześnie wiele się dzieje też przy pozostałych inwestycjach w ramach programu LIFE. - W zeszłym tygodniu rozpoczęły się prace polegające na przywróceniu Mlecznej naturalnego biegu. Rozstrzygnięty jest także przetarg na utworzenie polderu zalewowego na Cerekwiance. Tu prace ruszą w przyszłym tygodniu. Natomiast w połowie roku Wodociągi Miejskie planują ogłosić przetarg na budowę zbiornika na osiedlu Nad Potokiem - wylicza prezydent Radosław Witkowski.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft