Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-05-24; 21:04:37 | Lipski
Terytorialsi zakończyli działania w Lipsku
Po blisko dwóch miesiącach stacjonowania i prowadzenia działań w ramach ogólnopolskiej akcji "Odporna Wiosna" w Lipsku, żołnierze 62 Batalionu Lekkiej Piechoty z Radomia powrócili do koszar.

Reprezentując radomski batalion w Powiecie Lipskim dali realne świadectwo jednej z naczelnych zasad żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej "Jestem pomocnym ramieniem i tarczą dla mojej społeczności".

Dzięki współpracy z władzami samorządowymi tego rejonu w przeciągu paru tygodni radomscy Terytorialsi nieśli pomoc w wielu płaszczyznach, pomagali w załadunku, transporcie, rozładunku i dystrybucji aż 35 ton żywności, która trafiała do najbardziej potrzebujących mieszkańców. Ponadto na wsparcie mogły liczyć również osoby, które przebywały w kwarantannie domowej lub z przyczyn zdrowotnych nie mogły same zaopatrzyć się w sklepie czy zrealizować recepty w aptece. Żołnierze wspierali również szpital sprawdzając temperatury ciała wszystkim wchodzącym na Izbę Przyjęć oraz rozstawili namioty, które ułatwiły personelowi medycznemu wstępną selekcję pacjentów.

Wszystkie te działania niewątpliwie pomagały zminimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa oraz pozytywnie wpłynęły na morale mieszkańców, którzy bardzo pozytywnie odbierali pomoc przyjaciół z WOT.

- Ludzie, z którymi mam przyjemność współpracować to osoby o wielkich sercach i otwartych głowach pełnych pomysłów, które chcą realizować w ramach pomocy dla lokalnej społeczności. Noszenie oliwkowego beretu i munduru z biało czerwoną flaga na ramieniu to dla nas duma i jednocześnie moralny obowiązek pełnienia służby dla innych - wspomniał w rozmowie oficer łącznikowy por Dominik Pijarski, dowódca żołnierzy stacjonujących w powiecie lipskim.

Ponadto radomscy terytorialsi współpracowali z Komendą Powiatową Policji w Lipsku biorąc udział w patrolach pieszych i zmotoryzowanych. Kooperacja ta znacznie wpłynęła na bezpieczeństwo publiczne oraz została pozytywnie odebrana przez lokalna społeczność.
"Serdecznie dziękuję Staroście Powiatu Lipskiego Panu Sławomirowi Śmieciuchowi , komendantom Policji i Państwowej Straży Pożarnej, dyrekcji Powiatowego Szpitala w Lipsku, wójtowi Gminy Sienno, dyrekcji MOPS Lipsko oraz GOPS Sienno i Solec nad Wisłą za wzorową współpracę za bardzo wysoki poziom realizacji wspólnych zadań. Dzięki temu, żołnierze mogli w pełni realizować swoje obowiązki i misję, którą jest obrona I wspieranie lokalnych społeczności. Cieszę się, że nasze wspólne działania przeciwko wspólnemu przeciwnikowi, jakim był i jest koronawirus, przyniosły widoczne rezultaty oraz dodały otuchy mieszkańcom powiatu lipskiego” - powiedział dowódca 62 Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu ppłk Łukasz Baranowski.

Teraz radomscy terytorialsi będą pomagać społeczności w sposób doraźny, realizując konkretne zadania, dojeżdżając z Radomia.


GALERIA ZDJĘĆ TUTAJ


Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft