Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-05-29; 08:42:54 | Radom
Podziękowania dla Rodzin Zastępczych
Rodzicielstwo zastępcze to jedna z najpiękniejszych misji jaką może podjąć każdy człowiek. Przyjąć do własnej rodziny nieswoje dziecko, ofiarować mu swą miłość i troskę. Wprowadzać je w dorosłe życie, dzielić z nim radości i smutki. To jeden z wielkich darów jakie można ofiarować drugiemu człowiekowi. 30 maja po raz 14 obchodzić będziemy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego.

- W tym szczególnym dniu składamy wszystkim Rodzinom Zastępczym najserdeczniejsze podziękowania za trud wychowania drugiego człowieka. Wyrażamy również szczery podziw dla Państwa empatii, odwagi i odpowiedzialności - podkreśla Justyna Piątek, rzecznik prasowy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

- Przyjęli Państwo pod swój dach dzieci, dając im poczucie bezpieczeństwa, stabilizacji, a przede wszystkim miłość. Troszcząc się o swoich wychowanków przeżywają Państwo razem z nimi chwile radości i smutku, a każdy gest ciepłych, rodzicielskich uczuć pomaga tym młodym ludziom wejść w dorosłe życie i stać się mądrym, dobrym i życzliwym człowiekiem. I za pełnienie tej misji należą się Państwu słowa podziękowania – mówi Marcin Gierczak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu.

Aktualnie w różnych formach pieczy zastępczej w Radomiu przebywa ponad 320 dzieci. MOPS nadal poszukuje rodzin zastępczych, głównie rodzin zastępczych zawodowych. - Nasi podopieczni to dzieci, które znalazły się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Przez nieodpowiedzialność najbliższych im osób zostały pozbawione domu rodzinnego, poczucia bezpieczeństwa, rodzinnego ciepła. Zwracamy się do Państwa o pomoc w zapewnieniu dzieciom domu i rodzinnego ciepła. Osoby, które poczują w sobie chęć i potrzebę niesienia takiej pomocy mogą zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu. Tu otrzymają Państwo szczegółowe informacje na temat procedur – dodaje dyrektor Gierczak. Informacje można uzyskać także telefonicznie pod numerem 48 360 88 29 lub 601 080 344.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft