Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-06-02; 08:57:42 | Radom
Bezpieczne miejsca pracy: coraz większe zainteresowanie przedsiębiorców
Prawie 400 wniosków o udzielenie wsparcia w związku z kryzysem spowodowanym epidemią złożyli już radomscy przedsiębiorcy do Urzędu Miejskiego i miejskich spółek. Najwięcej, ponad 240, dotyczy ulg w spłacie podatku od nieruchomości i podatku od środków transportowych.

Wpłynęło też ponad 70 wniosków o ulgi w czynszach z tytułu najmu lokali lub dzierżawy gruntów należących do gminy. Ulgi takie proponuje nie tylko Miejski Zarząd Lokalami, ale także RTBS Administrator i MOSiR. Przedsiębiorcy korzystają też z oferty Wodociągów Miejskich i Radkomu, czyli z możliwości odroczenia płatności za wodę oraz zawieszenia realizacji usług i płatności za odbiór odpadów. Miasto wprowadziło także rozwiązania skierowane do restauratorów. W tym roku ogródki gastronomiczne mogą zajmować większą niż dotychczas powierzchnię, a opłata wynosi 1 grosz za metr kwadratowy.

- Tworząc pakiet „Bezpieczne miejsca pracy” wykorzystaliśmy praktycznie wszystkie możliwości jakie ma samorząd. Patrząc na liczbę wniosków, które już do nas trafiły, oceniamy że nasza propozycja wychodzi naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, chociaż zdajemy też sobie sprawę, że niekiedy oczekiwania są większe. Wpływają na przykład wnioski o umorzenie bieżących rat podatku od nieruchomości. Tymczasem przepisy ordynacji podatkowej mówią jednoznacznie, że umorzyć można wyłącznie zaległości podatkowe. Płatność zobowiązań bieżących można natomiast odroczyć lub rozłożyć na raty - tłumaczy wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Część wniosków dotyczących ulg podatkowych jest nie kompletna lub zawiera błędy. Dlatego Wydział Podatków Urzędu Miejskiego prosi przedsiębiorców o umieszczanie we wnioskach danych kontaktowych. To ułatwi poprawienie lub uzupełnienie dokumentów.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft