Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-06-09; 09:00:50 | Turystyka
Odpocznij na Mazowszu! Otwarcie sezonu turystycznego
Samorząd województwa zachęca do spędzenia części tegorocznych wakacji na Mazowszu. Z rodziną i przyjaciółmi, na łonie natury czy zwiedzając instytucje kultury. Aktywnie lub w stylu slow. Sposobów na poznawanie regionu jest wiele. Mazowsze jest duże, różnorodne i warte poznania - przekonują również dyrektorzy mazowieckich instytucji kultury.

Ostatnie miesiące pokazały, że zbliżające się lato będzie inne niż w ubiegłych latach. Jak wynika z badań 66 proc. Polaków zamierza spędzić te wakacje w kraju. Władze województwa zachęcają, aby przynajmniej część urlopu zaplanować blisko, czyli na Mazowszu. To nie tylko szansa na udany wypoczynek, ale również wsparcie regionalnej turystyki i pretekst do lepszego poznania swojego regionu. Mazowsze to przecież największe województwo, bardzo różnorodne i ciekawe. A co ważne, odkrywając jego uroki, nie spędzimy wielu godzin w aucie czy pociągu.

- Serdecznie zapraszamy na Mazowsze. Warto spędzić urlop czy weekend w regionie ciekawym i otwartym, w którym znajdziemy i Wenecję Mazowsza w klimatycznym Pułtusku i mazowieckie Mazury na Pojezierzu Gostynińskim. Miłośnicy natury zachwycą się u nas malowniczymi krajobrazami. Wystarczy zobaczyć meandry Liwca, zachód słońca w skansenie w Sierpcu czy pospacerować po jednej z mazowieckich puszcz - zaprasza marszałek Adam Struzik.

Odwiedzający Mazowsze mogą wybierać spośród wielu miejsc noclegowych o różnym standardzie i lokalizacjach. W regionie jest ponad 600 obiektów, które mogą przyjąć 6,3 tys. gości. Ponad 100 z nich to kwatery agroturystyczne.

Szczegółowe trasy i opisy atrakcji możecie znaleźć m.in na stronach www.mazovia.pl oraz www.szlak-kulinarny.pl

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft