Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-06-10; 23:49:31 | Radom
Powstanie Miejski Urząd Pracy w Radomiu?
Prezydent Radosław Witkowski zapowiedział podjęcie działań zmierzających do utworzenia Miejskiego Urzędu Pracy w Radomiu. Na najbliższej sesji radni pochylą się nad projektem uchwały intencyjnej w tej sprawie.

- W tej chwili jako miasto, mimo iż finansujemy działalność Powiatowego Urzędu Pracy w 60%, nie mamy wpływu na to jak on funkcjonuje. Bezpośrednio zarządza nim starosta radomski. Obecnie radomscy przedsiębiorcy czekają bardzo długo na rozpatrzenie wniosków o pomoc w ramach rządowej tarczy antykryzysowej. My chcemy pomóc radomskim firmom w przyszłości w dobrej dystrybucji tych pieniędzy tak, aby chronić miejsca pracy. Nie ma naszej zgody na to, żeby Powiatowy Urząd Pracy trawiły konflikty personalne. Dlatego mam nadzieję, że wszystkie siły polityczne, którym na sercu leży pomoc przedsiębiorcom, przychylą się do tego wniosku i w ten sposób umożliwią wzmocnienie naszego programu „Bezpieczne Miejsca Pracy – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Pierwszym krokiem zmierzającym do powołania Miejskiego Urzędu Pracy jest zgoda radnych. – Jesteśmy ostatnim dużym miastem, które prowadzi Powiatowy Urząd Pracy wspólnie ze starostwem. PUP to ważne narzędzie w rękach starosty, a chcielibyśmy, żeby było to narzędzie w rękach prezydenta, który w ten sposób może pomagać przedsiębiorcom. Oczywiście mamy świadomość, że oprócz naszej uchwały musi być także uchwała powiatu radomskiego i zgoda Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zdajemy sobie sprawę, że funkcjonowanie Miejskiego Urzędu Pracy jest kluczowe szczególnie teraz, kiedy mamy pandemię i bronimy miejsc pracy – podkreśla Jerzy Zawodnik, zastępca prezydenta Radomia.

Miejski Urząd Pracy miałby rozpocząć działalność od 1 stycznia 2021 roku - podkreśla radomski magistrat.


Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft