Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-06-15; 08:49:51 | Radomski
Ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
15 czerwca rozpoczęła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021.

W pierwszej kolejności kandydaci powinni się zalogować na portalu "Oświata w Radomiu" - https://bit.ly/2AvNwML. Każdy uczeń może wybrać maksymalnie cztery szkoły, a w nich dowolną liczbę oddziałów. Ich listę należy ułożyć w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanego. Wydrukowany wniosek, podpisany przez kandydata i jego rodziców lub opiekunów prawnych oraz dokumenty potwierdzające spełnianie warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym kandydaci powinni złożyć w szkole pierwszego wyboru. Kandydaci, którzy na swojej liście preferencji wybrali szkołę z oddziałami dwujęzycznymi, oddziałami sportowymi lub szkołę mistrzostwa sportowego mają na to czas do 22 czerwca, a pozostali do 10 lipca.

Wnioski będzie można dostarczyć do placówki pierwszego wyboru drogą mailową (skan lub zdjęcie dokumentów) lub w wersji papierowej (dokumenty należy umieścić w dużej kopercie i pozostawić w przygotowanej do tego celu urnie). W szkołach zachowane są zaostrzone reguły sanitarne: płyn do dezynfekcji rąk, ograniczony kontakt z pracownikami, zachowanie odpowiedniego - dwumetrowego dystansu między obecnymi w budynku. Ewentualne konsultacje udzielane są wyłącznie telefonicznie i mailowo.

Na nowy rok szkolny radomskie licea ogólnokształcące przygotowały 1684 miejsca, w 57 oddziałach. W technikach planowane jest utworzenie 48 oddziałów, w których jest łącznie 1488 miejsc, natomiast w szkołach branżowych I stopnia – 962 miejsca w 31 oddziałach.

Uwaga! Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 do Liceum Sztuk Plastycznych w Zespole Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu odbywa się bezpośrednio w szkole z pominięciem Zintegrowanego Systemu Zarządzania Oświatą. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.plastyk.radom.pl - podkreśla radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft