Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-06-19; 10:48:49 | Radom
Korekty rozkładów i inne zmiany w komunikacji
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z okresem wakacyjnym i związanym z tym mniejszym zapotrzebowaniem na przewozy, od dnia 27 czerwca 2020 roku (sobota) ulegną okresowym korektom rozkłady linii 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 13, 14, 15, 17, 23, 25 i 26.

Częstotliwość kursowania zostanie dostosowana do aktualnych potrzeb i do zmniejszonej frekwencji pasażerów, występującej zazwyczaj w okresie wakacyjnym. Korekty te będą dotyczyły przede wszystkim dni powszednich, lecz wprowadzone zostaną również niewielkie zmiany w rozkładach jazdy autobusów w soboty, a także niedziele i święta. W przypadku linii 25 i 26 zmiany na okres wakacji obejmą wyłącznie pojedyncze kursy w dni powszednie (na linii 25 będą one dotyczyć popołudniowych godzin szczytu z pętli Wacyn / Szpital, a na linii 26 - godzin porannych). Wakacyjne rozkłady jazdy będą na przystankach i na stronie www.mzdik.pl.

W okresie wakacji nie będą jeździć linie 20 (zostanie utrzymane zawieszenie kursowania obowiązujące od 16 marca 2020 roku) i 22. Nie będą z tego powodu funkcjonowały przystanki: Grzebieniowa / Źródłowa 01 i 02, Ustronie / Radomskiego 01, Rajec Szlachecki I 01 i 02, Rajec Szlachecki II 03 i 04, Rajec Szlachecki III 05 i 06, Lasowice I 01 i 02 oraz Lasowice 04 (w przypadku przystanków w Rajcu Szlacheckim i Lasowicach zawieszenie dotyczy wyłącznie autobusów miejskich).

Uwaga! W tym samym terminie zostaną również wprowadzone poniższe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Radomiu, mające charakter stały.

Na trasie linii 5 ulegnie zmianie nazwa przystanków Kielecka / Arbiter (NŻ) 19 i 22 na Kielecka / Michałowskiego (NŻ) 19 i 22. Związane jest to z dezaktualizacją dotychczasowej nazwy komercyjnej (nie istnieje już hotel o nazwie Arbiter).

Na linii 12 zostaną wprowadzone przesunięcia godzin odjazdów części kursów w dni powszednie. Związane jest to z planami skierowania autobusów elektrycznych również do obsługi tej linii (aby maksymalnie wykorzystać nowy tabor, pojazdy zasilane prądem będą obsługiwać linię 1 w całości, ale trzy autobusy w dni powszednie oraz cztery w soboty, niedziele i święta będą kursowały też na linii 12). Wymaga to konieczności zapewnienia postojów na doładowywanie pojazdów.

Ulegnie korekcie trasa linii 14 na Dzierzkowie. Autobusy będą obsługiwać ulice Małęczyńską, Wrocławską i Chorzowską. Szczegóły są podane w osobnym komunikacie.

Źródło: MZDiK

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft