Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-06-23; 09:06:31 | Radom
Dorota Chotecka i Radosław Pazura z terytorialsami dla radomskich Domów Dziecka
Aktorzy i Radomscy Terytorialsi wyszli z inicjatywą skierowaną do najmłodszych, nieustannie potrzebujących wsparcia, czyli dzieci z radomskich Domów Dziecka.

Wsparcie dla domów dziecka będzie polegać na przekazaniu sprzętu sportowego (różnego rodzaju piłki, zestawy do badmintona, skakanki, gumy do skakania) oraz środków ochrony osobistej, niezbędnych w okresie pandemii takich jak maseczki, rękawiczki i płyny dezynfekcyjne.

62. Batalion Wojsk Obrony Terytorialnej nadal przyjmuje wnioski na zapotrzebowanie dla radomskich Domów Dziecka. - Otrzymaliśmy już wiele wniosków, ale nadal trwa okres ich przyjmowania. Dlatego zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy. Do naszej akcji przystąpili też inni darczyńcy, więc jeżeli jakaś instytucja bądź prywatny ofiarodawca chcieliby jeszcze dołączyć, to również gorąco zapraszamy – mówi podpułkownik Łukasz Baranowski, dowódca 62. Batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej.

Opieką instytucjonalną w Radomiu objętych jest ponad 160 dzieci. - To dzieci z różnych domów i środowisk - mówi dyrektor Słonecznego Domu Ewa Drelewska. - Pandemia koronawirusa pozbawiła je kontaktu ze swoimi rodzinami i rówieśnikami. Bardzo się cieszę, że terytorialsi sprawią im tyle zabawy i radości.

Finałem całej akcji będzie "event – dzień otwarty", organizowany w najbliższy piątek, o godz. 11.00 , na terenie kompleksu wojskowego w Radomiu. Podczas tego wydarzenia, żołnierze zaprezentują wiele atrakcji. Natomiast Dorota Chotecka i Radosław Pazura odbędą spotkanie z dziećmi i żołnierzami z możliwością wspólnych zdjęć. Zwieńczeniem całej akcji będzie oficjalne przekazanie ofiarowanych prezentów dzieciom z radomskich Domów Dziecka.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft